PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9842}

Strzały na Broadwayu

Bullets Over Broadway
7,3 7 398
ocen
7,3 10 1 7398
7,2 13
ocen krytyków
Strzały na Broadwayu
powrót do forum filmu Strzały na Broadwayu

I całe szczęście, że nie zagrał tutaj Allen, bo szczerze mówiąc mam go już dość, pomimo tego, że jest dobrym aktorem :P No to jak już zacząłem od Allena, na początek będą wypominki ;) Scenariusz jest świetny, ale jak zwykle z reżyserią coś nie tak, zbyt statycznie, nawet trochę teatralnie, a operator też "jak zwykle", rzadko są zbliżenia, ogólnie czasem tak niekinowo, nie podoba mi się to, ale cóż począć. Chociaż niby do Allena mam zarzuty odnośnie reżyserii, to nie można mu odmówić talentu do prowadzenia aktorów - u niego wszyscy są zawsze na najwyższym poziomie :) Najlepsza jest oczywiście Dianne Wiest (aż bucha z ekranu!), ale najbardziej spodobała mi się Jennifer Tilly. Ta rola to apegeum jej roli głupiutkich panienek ;) Właściwie jej rola zawsze jest podobna (chociażby w "Brudnych pieniądzach") ale nigdy nie moge się jej oprzeć :) Bardzo dobry film, dzięki dialogom i aktorom, dużo też różnorakich nawiązań, stereotypów i oczywiście Allenowskiego humoru. Polecam, brak Allena na ekranie wyszedł tutaj na dobre. Szkoda, że nie było jeszcze lepszego kompozytora i operatora, ale u tego pana "taki styl" to normalka :)

ocenił(a) film na 8
Albertino

A według mnie genialny jest Chazz Palmintieri , po prostu mistrzowski.

lihol

Owszem, Palminteri również jest świetny, ale panie podobały mi się bardziej :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones