PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561591}
6,8 28 910
ocen
6,8 10 1 28910
5,7 3
oceny krytyków
Kruk. Zagadka zbrodni
powrót do forum filmu Kruk. Zagadka zbrodni

który miał być i zabawny i tragiczny zarazem. Niestety miał być, ale nic z tego nie wyszło. Cusack w roli Poego to "dowcipny" pseudointelektualista z godnymi politowania odzywkami, całą masą powierzchownych wad, ale jednak o kryształowym sercu - typowy, amerykański super hero. Litości, ile można?! Film to oczywiście fikcja niemająca nic wspólnego z prawdziwym życiem Edgara Allana Poe, ale czy trzeba było sprowadzać postać jednego z najpopularniejszych pisarzy/poetów na świecie do czegoś tak żenującego? No cóż... zaryzykuję stwierdzenie, że jaka widownia, takie kino i taktycznie zamilknę. Kto z nudów sięgnął po choć jedną biografię Poego, będzie wiedział, że marna kreacja Cusacka nijak się ma do tego jaki był naprawdę. Jako czysta rozrywka ( thriller/kryminał/akcja ) "The Raven" sprawdza się wyśmienicie, ale jeśli miał to być po części hołd złożony Poemu, to pewnie teraz biedak robi w grobie fikołki. Chciałam wystawić filmowi niższą ocenę za irytującego Cusacka, ale z drugiej strony film mnie nie znużył i byłam ciekawa zakończenia.

6/10

ocenił(a) film na 7
klikk12

Szczerze powiedziawszy, to nie wiem wiele o życiu Edgara Alana Poe'a, co może być przyczyną tego, że gra aktorska Cusaka mnie nie zirytowała i po obejrzeniu filmu byłam zadowolona. Mimo to muszę stawić się w obronie gry aktorskiej głównego bohatera, według mnie przedstawienie tej postaci jako eksentrycznego idealiste nie była złym pomysłem, jak by na to nie patrzeć współgrało to z tym, jak przedstawiono w filmie jego twórczość.
Ogółem film mi sie podobał, za wyjątkiem zakończenia, które ty pochwalasz. Nie twierdzę, że nie było zaskakujące, ale sposób śmierci Poe'a mnie rozbawił i nie chodzi tu o fakt, iż poświęcił swoje życie dla ukochanej, ale czas trwania jego agonii po zażyciu trucizny i spacer do parku po uratowaniu damy swego serca, to na prawdę było komiczne.

ocenił(a) film na 6
Z_na_poddaszu

"(...) i byłam ciekawa zakończenia" - no tak, rzeczywiście tu wychwalam koniec filmu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones