PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561591}
6,8 28 916
ocen
6,8 10 1 28916
6,0 4
oceny krytyków
Kruk. Zagadka zbrodni
powrót do forum filmu Kruk. Zagadka zbrodni

Moje osobiste odczucia są takie, że film kostiumowy powinien przede wszystkim cieszyć
oko. Ten jest do tego mroczny - w dosłownym znaczeniu - co lubię. Nie porównałabym go
do "Sherlocka Holmesa", a raczej do "Z piekła rodem" czy "Jeźdźca bez głowy". Spodziewasz się po raz kolejny zobaczyć Johnnego Deppa, a tu John Cusack. Aktor ma potencjał, co nie
zawsze mógł udowodnić w granych przez siebie rolach. Jednego nie można mu odmówić -
ekspresji. Nie miałam do tej pory okazji poznać twórczości Edgara Allana Poe, ale po
seansie na pewno po nią sięgnę. Czas zweryfikuje, który Edgar lepszy - oryginalny czy ten
przedstawiony przez McTeiguea.

ocenił(a) film na 9
MissFrey

Potwierdzam. Dla mnie też bomba

ocenił(a) film na 8
kunikowski_3

super film dokładnie jak na thriller dał radę i fabuła ciekawa coś innego

ocenił(a) film na 8
MissFrey

Mi również film się podobał. Fabuła trzymała w napięciu oraz był bardzo dobry klimat. Historia dobrze sklejona w całość tak jak i z resztą całe wykonanie filmu. Polecam u mnie 8/10

ocenił(a) film na 6
MissFrey

Historia filmowa czy literacka przede wszystkim powinna miec sens. Powinna byc inteligentna, spojna, logiczna. Nieistotne jest czy akcja osadzona jest w Sredniowieczu, na statku kosmicznym czy na egzotycznej polskiej wsi. Jesli historia spelnia te warunki, idziemy dalej w poszukiwaniu walorow artystycznych. Wowczas na sukces sklada sie mnostwo elementow, mnostwo drobiazgow takich jak montaz, gra aktorow, zdjecia, dialogi, czesto tez delikatnie wkomponowane poczucie humoru.

użytkownik usunięty
MissFrey

Zgadzam się w 100%. Film już po pierwszych scenach zmusza widza do myślenia i wciąga. Dawno żaden film nie zainteresował mnie na tyle, żebym chciała się dowiedzieć co będzie na końcu, a w tym przypadku przebierałam nogami praktycznie od samego początku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones