PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=28}

Cienka czerwona linia

The Thin Red Line
7,6 96 665
ocen
7,6 10 1 96665
8,0 30
ocen krytyków
Cienka czerwona linia
powrót do forum filmu Cienka czerwona linia

Zawiodłem się... film porusza ważne rzeczy dla żołnierzy, wojny... ale to wszystko przedstawione jakoś bez polotu... do tego dłuuuga końcówka o wiele gorsza aniżeli początek i środkowa część filmu... Zachwyty nad Czerwoną Linią jak dla mnie mocno przesadzone.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Jestem tego samego zdania

ocenił(a) film na 5
reptile2006

Ja też. Moment ataku nad którym większość się rozpływa dla mnie wręcz śmieszny. Nacierają na siebie z giwerami strzelając z biodra z metra jeden do drugiego i ta patetyczna muzyczka Zimmera, który to tę nute wciska do każdego filmu. No i wynudziłem się okrutnie.
Przereklamowany strasznie

ocenił(a) film na 10
Snowi

a jak niby walczyli?

ocenił(a) film na 5
axsas

http://www.konflikty.pl/historia/druga-wojna-swiatowa/bitwa-o-guadalcanal/

ocenił(a) film na 10
Snowi

Chodzi mi o sposób walki. Wyskakiwali z zarośli a tu Japończyk także skitrany w zaroślach, tylko strzał z biodra bo brak czasu na celowanie.

ocenił(a) film na 5
axsas

Takie starcia w bliskim kontakcie to pod Grunwaldem. Po to masz karabin żeby siekać z dystansu a nie lecieć jedni na drugich jak w kiczowatym filmie. Nawet w pierwszej wojnie światowej takie rzeczy nie miały miejsca.

ocenił(a) film na 10
Snowi

Ale właśnie tak tam było, na wroga trafiało się znienacka. Ten co dłużej celował ginął. A w 1 wojnie w co 2 bitwie takie akcje były (po to bagnety na karabinach, mimo to takie strzały z biodra były). Tak wyglądało jak w kiczowatym filmie, ale to była wina dowództwa. Na te warunki to dobre były karabiny maszynowe (a miał go tylko dowódca oddziału) lub shotguny, a za uniwersalne uważano m1 które na Pacyfiku nie rzadko po prostu się nie nadawały.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Utracenie wartości posiadanej w dzieciństwie - WRAŻLIWOŚCI powoduje, że ludziom niektórym się ten film nie podoba. W tym i mnie. Ja w dzieciństwie 10/10 teraz 6/10.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

jak to jedyny film w ktorym vigo mortensen zostal wyciety :D niczym matthew fox w world war z albo karolak ;>

ocenił(a) film na 10
reptile2006

Idiota jesteś:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones